Tato stránka využívá cookies za účelem zkvalitňování svých služeb. Setrváním na této stránce dáváte souhlas s jejich užitím.
OK

Proč je gramáž důležitá?

Gramáž textilu určuje hustota pleteniny, z které je vyrobený firemní, reklamní velkoobchodní oděv a udává se v m2, např. 160g/m2 znamená, že pletenina o velikosti 1m2 má váhu 160g.

Gramáž textilu jako hlavní parametr pohodlí a efektivity

Nenechte se zmást, menší hmotnost neznamená, že jde o nižší kvalitu velkoobchodního reklamního textilu. Vždy se zamyslete nad tím, k jakému účelu daný produkt potřebujete, kde se s ním budete pohybovat. Do letního počasí (např. na venkovní oudoor akce, stánků atd.) je naopak nižší gramáž doslova požehnáním a bonusem. Naopak do mrazivých dní nebo chladných provozů je ideální koukat po vyšší gramáži a pochopitelně na důležitější akce je lepší zvolit vyšší gramáž.

Obecně bychom to mohli shrnout:

  • 145 - 160 g/m2, 100% PES – funkční materiál, výhodná gramáž na sport, látka střední gramáže, ale pevná a neprůsvitná (dobře drží tvar a funkční materiál napomáhá výkonu ve sportu)
  • 150 - 160 g/m2 100% trička v bavlně a jiné směsi pro standardní nošení. Látka je pevná a lehká, prodyšná, že se člověk nezpotí. Ideální pro venkovní teambuilding akce nebo jiné outdoor aktivity za letního počasí.
  • 180 - 190 g/m2 trička pro reprezentativní účely nebo do namáhaných chladnějších provozů. Látka je hustě pletená, pevná a drží tvar – ideální pro podzimní a zimní akce nebo pro veletrhy i výstavy, konference a venkovní aktivity.
  • 200 – 230 g/m2 v této gramáži doporučujeme polokošile i lehké mikiny a tenké bundy. Materiál má již i ochranou funkci a záleží na tom, jak jemně a pevně je upleten dle druhu pleteniny. Je ideální pro 3-sezonní nošení (podzim-zima-jaro).
  • 240 – 280 g/m2 běžné mikiny, které již zahřejí . Vhodné na podzim. Ideální jako hlavní oděv na ven nebo do chladnějších pracovních provozů , vhodné jako mezivrstva mezi bundou a tričkem. Jasná volba i pro volnočasové outdoor aktivity.
  • 290 g/m2 a více doporučujeme pro mikiny a bundy zejména na zimu a do chladných pracovišt. Také využitelné pro vysokohorskou turistiku, fitness v přírodě i veletržní akce.

Pochopitelně na jakoukoliv gramáž velkoobchodního textilu ALEX FOX je možné aplikovat potisk i výšivku a to jak na trička, polokošile, mikiny, fleece, bundy, vesty a spodní prádlo.